moment prosím

EKOPANEL – nový stavební systém pro Vás

05.09.2010  


Rostoucí náklady výrobců, prodejců stavebních materiálů a montážních firem zákonitě vyvolávají poptávku stavebníků po levnější technologii, a samozřejmě také po snížení montážních nákladů. Tomu odpovídá jak současná snaha o výrobu co nejuniverzálnějších stavebních prvků, tak i snaha o zjednodušení a zrychlení montážních prací při zachování přesnosti a kvality provedení. Tento trend vede ke stále většímu používání stavebních desek, panelů. které šetří náklady na materiál a čas potřebný k montáži.

 

 

První domek postavený z ekopanelů v ČR postavený v areálu firmy EKOPANELY CZ s.r.o. 

 

Neméně významným faktorem, který s největší pravděpodobností nevratně udal trendy ve stavebnictví, jsou neustále rostoucí ceny paliv a energií, zejména pro vytápění. Této nepříznivé situaci lze přitom účinně čelit využitím materiálů, zaručujících nízkou energetickou náročnost. Současní stavebníci proto nehodnotí stavbu pouze z pohledu investičních nákladů výstavby, ale posuzuje ji také z hlediska tzv. budoucích provozních nákladů, tj. kolik bude bydlení v takovém objektu stát.

Ekopanel úspěšně splňuje oba požadavky.

Charakterizují ho především následující vlastnosti:

 • robustní a pevný stavební panel umožňující realizaci samonosných příček, půdních vestaveb a obvodových stěn
 • suchá montáž, nízká pracnost a vysoká rychlost zdění
 • žádné speciální nosné konstrukce či speciální stroje, k montáži se užívá běžného spojovacího materiálu a nástrojů
 • povrchové úpravy a montáž zařizovacích předmětů stejná jako zděných staveb
 • nadprůměrné tepelně- a akusticko- izolační vlastnosti
 • požární odolnost
 • atraktivní cena

 

Ekopanel je klasifikován jako zdravotně nezávadný a ekologický výrobek Suroviny k jeho výrobě jsou získávány s přírodních, obnovitelných zdrojů.

Ačkoliv v České republice byla výroba zahájena v roce 1999, ve světovém měřítku se jedná o zavedený výrobek s 60-letou tradicí a instalacemi ve více než 50 zemích.

 

 

 

Všestranné použití

 

Ekopanel je kompaktní výrobek na bázi přírodních vláken a stébelnin. Deska o šířce 1,2 m a tloušťce 6 cm je dlouhá od 1,2 do 3,2 metru, podle požadavků projektu a nebo stavebníka.

Využijeme ho k montáži příček, podhledů a k opláštění dřevěných konstrukcí montovaných domů, dále pak i netradičně jako ztracené bednění, mobilní příčky. Jednoduše tam, kde je to vhodné.

Ekopanel nalézá uplatnění od jednoduchých stavebních úprav a přístaveb až po aplikaci v rozsáhlých veřejných a průmyslových stavbách.

Mezi nejrozšířenější aplikace patří:

 • interiérové stabilní i mobilní příčky
 • řešení stropních podhledů a půdních vestaveb
 • vnější a vnitřní opláštění dřevěných skeletů pro přístavby nebo celé dřevostavby
 • vestavby v průmyslových objektech (např. kanceláře)


 

Snadná, rychlá a levná montáž

 

Práce z ekopanelem se podobá práci se dřevem, desku lze jednoduše formátovat a opracovávat pomocí dostupného ručního nářadí jako je ruční okružní pila, přímočará pila, vrtačka či drážkovací frézka.

 

 

Ekopanely se spojují pomocí šroubů a univerzálních sponek, odpadá nákup různých montážních prvků, konstrukcí a jiného povinného příslušenství. Vlastní instalace desky s plochou cca 3 m2 zabere řádově minuty.

Také akusticko- a tepelně- izolační vlastnosti ekopanelu přinášejí úsporu finančních prostředků, zejména co se týče požadovaných hodnot tepelného odporu, akustického útlumu a požární odolnosti. U mnohých jiných materiálů je často třeba přijmout dodatečná opatření, která zvyšují investiční náklady.

  

Více na stránkách českého výrobce www.ekopanely.cz

Osobně si myslím, že by bylo vhodné použít mezi tyto ekopanely izolaci ze slaměných balíků, konopí nebo celuózy. Když objednáte přes nás, dostanete slevu až 12% slamenedomy@seznam.cz

Odkazy na české výrobce konopné izolace najdete v odkazech a sekci ekodomy.

 

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 alter-nativa.cz